Nowoczesny automat do gazowania wody – jakie są jego funkcje?

Współczesny automat do gazowania wody znacznie różni się od tego, do czego przyzwyczaiły nas urządzenia sprzed kilku dekad. W odróżnieniu od starych syfonów do gazowania mineralki są to bardzo zaawansowane technologicznie sprzęty, które oferują wiele możliwości, pewien zakres personalizacji, a także schludną, kompaktową i elegancką formą, która nie zajmuje już połowy powierzchni kuchni. Nie można się zatem dziwić, że nawet w dobie ogólnodostępnej wody gazowanej w butelkach, ekspresy tego typu stopniowo powracają do mody.

Napoje zgodne z własnymi preferencjami

Wyposażając się w automat do gazowanej wody, nie trzeba już przejmować się poziomem dwutlenku węgla, który nie jest zgodny z naszymi preferencjami. Niemal wszystkie, produkowane dziś modele posiadają dość szeroki opcje regulacji poziomu nasycenia wody bąbelkami, dzięki czemu można dokładnie dopasować je do swojego własnego gustu. Poza tym można dokupić do nich różnego rodzaju butelki, które funkcjonują zarówno jako integralny element urządzenia, jak i zwykłe naczynie do przechowywania napoju.

Ograniczenia ekspresów do wody sodowej

Chociaż w porównaniu do swoich dawnych wersji jest on znacznie ulepszony, nawet najlepszy automat do gazowania wody ma swoje ograniczenia. Jedną z podstawowych zasad przy obsłudze tego typu urządzeń jest stosowanie przy nich tylko i wyłącznie wody mineralnej. To zrozumiałe, że perspektywa bezpośredniego nagazowania soku wydaje się interesująca, lecz prowadzi to do nieuchronnego uszkodzenia ekspresu, wraz z najbardziej delikatnymi podzespołami. Sok, syrop i inne dodatki powinny być dodawane do wody, po obróbce przy pomocy urządzenia.