Elementy praktyczne kursu stylizacji rzęs

Kiedy już posiadłyśmy odpowiednią wiedzę teoretyczną, czas wziąć się za praktykę stylizacji rzęs. Jakie elementy powinny obligatoryjnie znaleźć się na kursie stylizacji rzęs i na jakie powinnyśmy zwrócić szczególną uwagę?

Praca na główce treningowej

Każdy stylizacja rzęs kurs u lashdesign.pl w wersji praktycznej, powinien składać się z ćwiczeń na główce treningowej i ćwiczeń na modelce. Ale początek to zawsze główka. To właśnie na niej następuje nauka pracy z pincetami i pokazanie oraz przećwiczenie technik separowania rzęs oraz technik przyklejenia rzęsy syntetycznej. Do pracy na główce treningowej potrzebne są narzędzia, które zwykle oferuje strona organizująca szkolenie. Na koniec, co nie zawsze jest obowiązkowe, ale się zdarza zostaną nam pokazane techniki nadawania prawidłowych kierunków rzęs przedłużonych.

Ćwiczenia na modelce – stylizacja rzęs kurs

Każda modelka, z jaką grupa będzie pracować będzie wyglądać inaczej, więc pierwszym ważnym ćwiczeniem jest wywiad i analiza kształtu oczu klientki (w tym wypadku modelki). Kolejny jeszcze mniej praktyczny, a porządkowy etap to przygotowanie stanowiska, odpowiednich rzęs i demakijaż oczu. Dalej jest już tylko praktyka, czyli doklejenie rzęs i ich właściwe przedłużenie na modelce. Szkolenie to ćwiczenia, więc właśnie na nim po raz pierwszy powinnyśmy dowiedzieć się jak wygląda poprawnie przygotowany i przeprowadzony zabieg mechanicznego zdjęcia źle przyklejonej rzęs i nauka rozdzielenia sklejonych rzęs.